Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
İnstagram

Güzellik alanında, özellikle modern epilasyon uygulamaları, cilt bakımı uygulamaları, bölgesel incelme ve selülit tedavisi için geçici değil kalıcı çözümler yaratmaya çalışıyoruz. Ürünlerimizi ise ancak hizmet kalitemiz ile örtüşecek üst standartlarda olması durumunda sizlerin kullanımına sunmaktayız.

İLETİŞİM

Saç kesimi ile ilgili notlar

Saç kesimi ile ilgili notlar
  • 30 Eylül 2022, 16:48

Saç kesimi ile ilgili notlar

Mesleğimizin en önemli ayrıntısı iyi saç kesimi. En iyi saç kesimi, kişinin yüzüne uygunluğu ve iyi taşınabilir olmasıdır. Saç kesimi çokça deneyim ve eğitim gerektiren bir ayrıntı olduğu için kesim, öyle makas tutmakla ve sallamakla “saç kesimini iyi biliyorum” diyecek kadar basit bir ayrıntı değildir. Çünkü dönüşü yoktur ve kötü kesilmiş veya gereğinden fazla kısaltılmış bir saçın eski halini alması aylar sürer. Bu durum müşterinin kuaförlere olan güvenini kaybetmesine sebep olabilir. Bu nedenle nereden başlamamız ve nerede durmamız gerektiğini çok iyi bilmek zorundayız.

Öncelikle saç kesiminde yüz şekli dışında kafa yapısını ve açıları çok iyi keşfetmek gerekiyor. Temel kesim teknikleri mesleki alt yapıyı belirler, fakat kişisel kesimlerde sadece kılavuz olabilir. Çünkü aynı tekniği her kişiye ve saça uygulayamayız. O nedenle en iyi kesim saçların çıkış ve uzayış yönünü takip ederek yapılan kesimdir. Saçların doğal düşüşü, kolay şekillenmesi ve daha uzun süre kalıcılığını ancak bu sayede yakalayabiliriz.


Paylaş :

Blog

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM