Renklendirme

Saç renklendirme işlemleri saçın rengini değiştirme, hacim, parlaklık ve ipeksi görünüm kazandırma ve hücresel pigment kaybından oluşan beyazları kapatmak amaçlarıyla uygulanır.

Saç rengini değiştirmek ve hücresel pigment kaybından oluşan beyazları kapatmak için saç boyama ve saç dip boyama işlemleri uygulanmalıdır. Saç ayda 1 cm civarında uzadığı için bu uygulamalardan birinin ayda bir uygulanması saç renginin bütünlüğü için önerilir.

Saça hacim, parlaklık, ve ipeksi görünüm kazandırmak için balyaj, röfle ve gölge işlemleri uygulanmalıdır. Balyaj, saçın koyudan açığa farklı tekniklerle renklendirilme işlemidir. Trendlere göre değişiklik göstermekle beraber krepe balyaj ve ombre balyaj en sık uygulanan balyaj işlemlerindendir. Saçın ince ve sık bir şekilde ayrılarak saç renginden daha açık tonlarda renklendirilmesi röfle işlemidir. Gölge ise saç renginin üzerine daha koyu bir ton atılması işlemidir.

Saç tiplerine, özelliklerine ve rengine uygun bakım ürünlerinin ve şampuanların kullanılması saç renklendirme işlemleri sonrası saçın istenilen görüntüsünün ve sağlığının korunmasına yardımcı olur.